Akrepler Hakkında

akrep

akrep

Akreplerin vücutları bölmelidir ve akreplerin bölmeleri çoğu zaman yaşını gösterir. Akrepler yaşadığı alana ve türüne bağlı olarak farklı renklerde olurlar. Akrepler binlerce yıldan beri insan ve diğer canlılar için tehlike oluşturmuştur. Akrepler tehlike hissettikleri zaman ya da canları acıdığı zaman saldırırlar.

AKREP ZARARLARI

Akrep çok zehirli ve tehlikeli bir haşeredir. Akreplerin kuyruk kısmında bulunan iğneleri çok zehirlidir. Bazı akrep türleri insanı veya büyük cüsseli hayvanları ısırdığında ölümüne sebep olur. Akrep ısırmasından sonra yanma, kusma, şiddetli acı ve mide bulantısı olur erken müdahale edilemezse ölümlere sebebiyet verir. Akrep ile mücadele çok önemli ve şarttır akreplerin bir kerede yüzlerce yavru bıraktığını düşünürseniz ne kadar tehlikeli olduklarınız anlarsınız. Akrep ile mücadele de kesinlikle ilkel tekniklere başvurmayın.

Akrep ilaçlama yaptırmadan önce bu tür hakkında bilgi sahibi olmanız çok önemlidir. Akreplerin bir çok çeşidi bulunmakla birlikte, birbirleri arasında ki zehir özellikleri de değişkenlik göstermektedir. İlaçlama yaptıracağınız firmayı dikkatli seçmelisiniz. İlaçlama ciddi bir iştir ve çalışacağınız ilaçlama şirketi konusunda uzman ve profesyonel bir ekibe sahip olmalıdır.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s